piątek, 6 lutego 2015

XX13 - Dwa lata minęły jak ...dwa lata

Ależ ten czas zapiernicza, nieprawdaż? Pamiętam jeszcze zakładanie tegoż przybytku na Bloggerze i pisanie pierwszego posta o grze (kiedy, notabene, już była ciemna noc), a tu proszę - jak z bata strzelił HPZ stuknął drugi roczek. Jak Ukryty Pałac sprawował się do swych kolejnych urodzin?

Szczerze mówiąc - bardzo dobrze. :) Powtarzam się, ale po raz kolejny jak najbardziej wypada przede wszystkim podziękować wszelakim czytelnikom, zarówno stałym jak i przechodniom, gdyż bez nich cała moja działalność byłaby o kant dupy rozbić - jesteście główną motywacją, dzięki której zawsze znajdę chęci i (choć trochę) wolnego czasu do pokatowania się nad jakąś mniej-lub-bardziej nieznaną/zapomnianą gierką, a następnie spisania swoich wrażeń. Wszak dzięki wam HPZ do dzisiaj liczy 36307 wyświetleń (co jest dobrym wynikiem, zwłaszcza, że jeszcze rok wcześniej odwiedzin było o ponad połowę mniej - 15764), a kiedy jeszcze weźmiemy pod uwagę całkiem imponujący wynik z wersji na Polygamii (136757 wyświetleń), to już konkretnie ciepło na serduchu się robi. :) W tym miejscu chciałbym podziękować (oraz serdecznie pozdrowić) swoim kolegom po fachu, prowadzących blogi Świat Oczami Gracza, Wygrałem oraz Kraina Radoka  (mam nadzieję, że już tam wszystkie sprawy Ci się ułożyły!), jak i samej redakcji Polygamii (a przynajmniej tegoż Pana, który wrzucał moje wpisy na główną ;)) jako że ich pomoc w reklamie tego bloga, a co za tym idzie - trafienia do nowych czytelników, była nadzwyczaj nieoceniona. Dzięki Wam raz jeszcze!

Przez dwa lata udało mi się naskrobać co nieco o 76 grach (nie licząc dwóch maratonów, w których na prędko przeleciałem przez kilka gier), zrobić 13 poradników, jak i nasmarować 12 wpisów o przemyśleniach ogólnogierkowych czy branżowych. I, podobnie jak w poprzednim roku, pozwoliłem sobie na małe zestawienie najchętniej czytanych postów, jak i najczęściej wpisywane słowa kluczowe. Jak ma się to do poprzedniego roku? Zaraz zobaczymy, a póki co - jedziem z tym śledziem!

* Najchętniej czytane artykuły: *

 • 1. XX1 - Ta "fajna" gra z dzieciństwa? - pomimo bycia jednym z pierwszych postów na tym przybytku, wspomnienia o tej jednej, jedynej 'fajnej' gierce z dzieciństwa są nadal na topie listy najchętniej czytanych artykułów!
 • 2. EX6 - Plik konfiguracyjny DosBox'a - drugie miejsce także niezmienne od (dwóch) lat. :) Cóż, DosBox wiecznie popularny, a poradnik odpowiedział na wiele pytań, z którymi przybywały tu zbłąkane duszyczki od świętego Gugla - nic dziwnego, że nadal dzielnie się trzyma drugiego miejsca.
 • 3. 15 - Bioforge - o proszę, czwarte miejsce z tamtego roku stało się trzecim. :) Naprawdę, nie przypuszczałem, że aż tyle ludzi, z wyszukiwania BioForge'a na Google'u, przybędzie w moje skromne progi (o czym, zresztą, za moment). Co jak najbardziej cieszy, bo tekst podoba mi się i dziś, a sama gra jest jednym z moich rozrywkowych faworytów dzieciństwa.
 • 4. EX4 - DosBox podstawy, partie quatre - nowo przybyła pozycja na liście. Aż się miło na sercu robi, że tyle ludzi się tak bardzo zainteresowało zaawansowanymi zagadnieniami DosBox'a (gdyż czwarta część poradnika to już nie były takie podstawy - ale chciałem zachować ciągłość i konsystencję nazewnictwa). Chwała wam!
 • 5. 36 - Pizza Connection 2 - albo ludzie nagle zrobili się straszliwie głodni, albo jakiś znany JuTjuber wspomniał o tym tytule, gdyż przez pewien czas ten starszy post był najbardziej popularną pozycją na tym blogu. Cóż, pozostaje mi tylko pogratulować gustu, jako że PC2, nawet i dziś, to bardzo fajny i udany menadżerek.
Na wzmiankę zasługują także takie posty jak trzy pozostałe części poradnika DosBox'a, Sonic 3D Blast, Future Cop LAPD, bajanie o płytach shareware'owych, Die Hard Trilogy, The Adventures of Lomax, poradnik o emulacji kart graficznych 3Dfx, Gex 3D, Leusire Suit Larry Reloaded czy Ace Ventura - te także się wybiły ponad przeciętną ilość unikalnych wyświetleń.


* Najczęściej wyszukiwane słowa kluczowe (z Google):*   

 • 1. "hidden palace zone blog" - pozycja niezmiennie niezmienna. ;)
 • 2. "dosbox poradnik" oraz "dosbox komendy" - kolejna pozycja niezmiennie niezmienna. ;)
 • 3. "bioforge gra" - jeszcze kolejna pozycja niezmiennie niezmienna. ;) To a pro po wzmianki powyżej.
 • 4. "pamięć konwencjonalna" - no proszę, tutaj nieco zostałem zaskoczony, tak się przydała trzecia część poradnika DosBox'a! Ciekawi mnie tylko czy to entuzjaści emulowania DOSa, czy też studenci informatyki wyszukiwali (tak, pamiętam egzamin z architektury komputerów, czy mikroprocesorów...).
 • 5. "gry o jaszczurkach 3d" - z czwartego miejsca spadł na piąte, jednak nie zmienia to faktu, że Gex vel Gry o Jaszczurkach 3D, trzyma się całkiem nieźle!

No to cóż począć, drodzy czytelnicy? Kończę już swoje marudzenie, zamykając drugi rok i rozpoczynając trzeci - oby był równie (a nawet i jeszcze bardziej) udany, co ten! 

2 komentarze:

 1. Udało Ci się stworzyć serwis, który zawsze warto odwiedzić - a to już nie lada wyczyn. Oczywiście gratuluję wyników i jestem przekonany, że za rok będzie jeszcze lepiej! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za wspomnienie! Też zachodzę w głowę, jakim cudem tam szybko to zleciało. Gratuluję i życzę motywacji do kolejnych świetnych tekstów.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze, sugestie, przemyślenia? Wal śmiało!